Vida Brno, 5. A

Žáci 5. třídy vyrazili v úterý 5. března 2019 do vědeckého zábavného parku VIDA v Brně. Už první dobrodružství byla cesta vlakem a tramvají J. A to nás ještě teprve čekal výukový program Alchymisté, 170 interaktivních exponátů a Science show. V programu Alchymisté se z nás na chvíli stali vědátoři a zjišťovali jsme, jaké vlastnosti mají věci a látky, které běžně používáme, i ty, co známe jen z laboratoře. Z kapaliny jsme připravili pevnou látku, z pevné látky plyn, poznali jsme vlastnosti suchého ledu. Zjistili jsme, co se může stát, když smícháme jedlou sodu s octem. Samotné exponáty nás také velmi zaujali, ale větší úspěch měla Science show na téma Detonátor. Byla plná výbuchů, explozí a bomb!!! Doufám, že naše škola nevybuchne L!!!

 

„Moc se mi tam líbilo. Určitě bych tam chtěla jet znovu. Pokusy v laboratoři mě moc bavily. Ohodnocení tohoto výletu je velká 1.“         Denisa

„ Ve VIDĚ se mi nejvíce líbilo kolo na větrný pohon a také točící místnost. Cesta vlakem taky byla super!“       Honza Š.

„Výlet do VIDY se mně velice líbil a moc jsem se tam těšil. Nejdřív jsme se rozdělili do dvou skupin, vzali jsme si pláště a zkoušeli různé jsme pokusy.“       Martin

„Nejlepší atrakce byla přehrada. Chtěl bych tam je znovu.“         Pavel


Vida Brno, 5. A