Ukliďme Česko

V pátek 29.3.2019 se žáci ZŠ Němčice vydali do okolí školy vyzbrojení pytli na odpad a  ochrannými rukavicemi, aby se zapojili do akce Ukliďme Česko. Ti nejmladší, žáci 1. a 2. třídy, se soustředili na bezprostřední okolí školy, parčík u školy, školní zahradu a stráň pod školou. Bylo tam co sbírat, ale díky tomu, že se úklid dělá každý rok, většinou natrefili na odpadky z obalů a PET lahve a nemuseli přemísťovat rozměrný odpad jako v minulých letech.

Starší žáci si rozdělili zóny na Alexovice, Němčice a Letkovice a zejména hřiště a prostor pod školou. Výsledkem bylo zhruba 15 pytlů odpadu, který ještě u školy vytřídili. PET lahve se daly do kontejneru na plasty, několik skleněných lahví putovalo do kontejneru na sklo. U hřiště pod školou pak shromáždili rozměrnější odpad jako pneumatiky, kočárek, poklice od kol a další. I samotní žáci uznali, že okolí školy jejich zásahem vypadá o hodně lépe.

Ukliďme Česko