Tvoření String art ve 3. A

Protože je naše škola zapojena do projektu, jehož náplní je i zlepšování dovedností a schopností dětí v rámci polytechnické výchovy, děti ze 3. A se vrhly na tvorbu String art.

String Art je vlastně jisté výtvarné umění, kdy se kouzlí s barevnými nitkami, které se obmotávají mezi pevně umístěné body. Ty určují tvar budoucího díla. Jak se jednotlivé přímky provázků protínají, vzniká opravdu zajímavý efekt. Děti si na tomto výrobku procvičily mnoho činností, které rozvíjejí jemnou motoriku. Nejprve si musely uříznout čtverec z dlouhého prkna. Prkno si upevnily do svěráku.

Ve dvojicích si pomáhaly a lupínkovou pilkou se každému podařilo uříznout si svůj čtverec. Následně si každé dítě nakreslilo na uříznutý kousek dřeva svůj tvar - srdíčko, kolečko nebo sluníčko.

Každý si pak musel tužkou rozvrhnout a předkrelit, kam bude tlouci hřebíčky. Třídou se ozývalo mohutné bouchání, jak děti zatloukaly hřebíčky a co bylo hlavní - bavilo je to.

Ale nejtěžší práce je teprve čekala. Každý musel mezi svými hřebíčky pravidelně proplétat bavlnku a pletení ukončit uzlíkem. Šikovnější občas pomohli těm, kterým se třeba zamotal uzlík.

Spolupráce ve třídě fungovala na jedničku a vznikly krásné výrobky. Činnost dětí si můžete prohlédnout na fotografiích.

Tvoření String art