Škola v přírodě ve škole

V týdnu od 20. června byl pro žáky, kteří neodjeli na relaxační pobyt, také režim výuky podobný škole v přírodě.

V průběhu týdne žáci poznávali nejbližší okolí školy a současně si zahráli několik her v terénu. V pondělí si V Hájku zahráli verzi hry Osadníci z Katanu, kdy v terénu žáci hledali suroviny, ze které mohli získat cesty, vesničky nebo města, z nichž potom vytvářeli vlastní osídlení.

V úterý všichni vyrazili za pokladem. Cesta, na které žáci plnili různé úkoly, vedla údolím proti proudu Rokytné a dovedla je až Pod Vrbičky. Odtud je čekala cesta plná překážek, ale poháněla je naděje na získání pokladu, který mazané paní učitelky ukryly pro každou skupinu na různých místech ve škole.

Středa byla ve znamení strašidel. Nejprve se skupinky vydaly na soutok Jihlavy a Oslavy. Potom, ve stínu lesa na břehu Oslavy, měla každá skupinka za úkol postavit z přírodnin strašidlo, vymyslet mu jméno a náplň toho, koho straší, jak straší, jestli je hodné nebo zlé, prostě žáci měli uplatnit vlastní kreativitu a vedle toho také spolupracovat a pracovat ve skupině.


Škola v přírodě ve škole