Škola v přírodě Blansko

Konečně po dvou letech jsme mohli s žáky vyrazit na tradiční školu v přírodě. Tentokrát nás čekal týden v Moravském krasu v RS Vyhlídka v Blansku.

První den jsme po cestě navštívili propast Macochu a Punkevní jeskyně. Cestou nás sice překvapila bouřka, ale nezkazila nám naši dobrou náladu. Po ubytování jsme se rozdělili do týmů, vymysleli jsme si pokřiky, názvy a začali soutěžit v bodovací celotýdenní hře. Vše bylo v duchu Moravského krasu, jeskyní a skřítků.

Každý den byl bohatý program – Tapinův závod, hra Zlatokopové, Galerie, Stonožka, Básničky a další bodovací hry. Týmy získávaly body, které se na závěr školy v přírodě sečetly a byl znám vítěz. Ale jak známo, není důležité zvítězit, ale vše si pořádně užít. Z úsměvů a spokojených tváří všech dětí to bylo znát. Každý si domů nakonec odvezl nejen diplom a pamětní medaili, ale i spoustu zážitků a vzpomínek.

Nechyběla samozřejmě ani hra o poklad, táborák, opékání špekáčků, zpívání s kytarou a stezka odvahy. Děti si zahrály míčové hry, deskové hry a také si na památku vytvořily batikované tričko.

Týden utekl jako voda. Cestou domů nás čekala ještě návštěva jeskyně Výpustek. Není to přímo krápníková jeskyně, ale zaujala především kluky, protože to byl dříve tajný protiatomový kryt.

Doufáme, že už nám naši tradici škol v přírodě nic nepřekazí a příští rok se budeme těšit na Sykovec na Vysočině.


Škola v přírodě 2022