Připravujeme jednohubky, 5. A

V rámci tematického plánu pracovních činností mají děti v 5. ročníku ovládat i základní pravidla stolování. Aby žáci mohli stolovat, také musí něco konzumovat. :-)

V 5. třídě běžně začínáme tím nejjednoduším a to je příprava pomazánek a poté příprava jednohubek. Páťáci se rozdělili do skupinek. V každé skupině museli žáci spolu komunikovat a spolupracovat.

Domluvili se na receptu, kdo přinese které ingredience apod. Tato část přípravy proběhla bez potíží. Druhý den jsme se v jídelně pustili do tvoření. Dělala se pomazánka tuňáková, grónská, česneková, salámová a sloní žrádlo. Zde už někteří žáčci měli menší potíže například s krájením cibule nebo rozmačkáním česneku či vajíček. :-) Ale pro to, abychom se tyto činnosti naučili, vlastně jednohubky tvoříme. Nakonec vše dobře dopadlo. Jednohubky vypadaly dobře a byly i chutné. :-)


Tvoříme jednohubky 5. A