Praha - 5. A

Žáci 5. třídy naší školy se celý měsíc věnovali projektu PRAHA. V hodinách čtení četli Pražské pověsti od V. Cibuly, známé i neznámé. V českém jazyce napsali společně dopis paní primátorce Prahy A. Krnáčové a ona odpověděla. Poslala žákům mapy, propagační materiály a knihy o Praze. V matematice počítali stáří chrámu sv. Víta, sledovali vývoj počtu obyvatel v Praze od 14. století. Zjišťovali informace o jednotlivých památkách. Ve výtvarné výchově nakreslili Karlův most a vytvořili krásná gotická okna. Poctivě se připravovali na svoji roli průvodce po Praze pro rodiče. Projekt byl totiž zakončen výletem do Prahy i s rodiči.

Vyrazili jsme společně v sobotu 20. října 2018. Počasí nám přálo, D 1 byla průjezdnáJ, turistů všude až moc, ale myslím, že výlet se vydařil! Václavské náměstí, Prašná brána, Staroměstské náměstí a orloj, Karlův most, Pražský hrad, Loreta a Petřín – to vše bylo naším cílem při procházce Prahou. U každé památky jsme se zastavili a žák, který si vybral danou památku, se zhostil role průvodce Prahou. A musím všechny pochválit, opravdu se jim to povedlo!!

Poděkování patří všem rodičům, byli trpělivými posluchači, a mým kolegyním ze školy, které mi hodně pomohly J, aby se výlet vydařil.                                                                     

                                                                                                                                                             Z. Adamová

A jak se líbilo v Praze samotným páťákům?

Pavel Fajmon: „Nejvíc se mi líbil chrám sv. Víta. Ale překvapilo mě, že tam byla taková řada.“

Jiří Smolík: „Nejhezčí výhled byl z Petřínské rozhledny.“

Lucie Komarovová: „Nejvíc mě rozesmálo, jak na Karlově mostě bylo tolik lidí a na ostatních mostech nikdo.“

Denisa Majzlíková: „ Můj největší zážitek byl z chrámu sv. Víta.“

Martin Pokorný: „Nejvíc se mi líbil orloj a také Loreta a její zvonkohra. V Praze jsem se pobavil i nachodil.“

Dorotka Sladká: „Moc se mi líbila Petřínská rozhledna, ale je škoda, že jsme nemohli použít výtah.“

Filip Zajíček: „Nejlepší památky byli Týnský chrám a orloj. Největší zážitek byl výstup na Petřínskou rozhlednu.“

Dan Kvarda: „ Můj největší zážitek byl Pražský hrad.“

Vojta Lukášek: „Líbil se mi orloj a také Karlův most.“

Štěpán Vašulín: „ Líbil se mi výhled ze Staroměstské radnice. Překvapil mě orloj.“

Honza Kroutil: „nejvíc se mi líbila Petřínská rozhledna a také Zlatá ulička.“

Honza Šrámek: „ Můj největší zážitek je z Petřínské rozhledny. Když jsme šli s Jirkou dolů, foukal nám do zad vítr.“

Kristýnka Čechová: „ Moc se mi líbilo zrcadlové bludiště a Loreta.“

Dominik Široký: „ Zaujaly mě korunovační klenoty. Líbila se mi Zlatá ulička a Daliborka.“

Adam Doubek: „Byli jsme na Václavském náměstí. Viděli jsme sochu sv. Václava i Národní muzeum.“

Marek Gondek: „Překvapilo mě, že tam bylo tolik turistů, hlavně cizinců.“

Stella Šafránková: „Nejvíc se mi líbil Pražský orloj. Zaujala mě Zlatá ulička plná starých malých domků.“

Pavlínka Rusková: „Moc se mi líbilo zrcadlové bludiště, bylo hodně zábavné.“

Kristýnka Novotná: „ Líbila se mi Petřínská rozhledna, ale nahoře se hodně kývala.“

 


Praha - 5.A