Pálava - projekt mimo školu

Po stopách Věstonické venuše. . .

 . . . se vydali žáci 3. a 5. třídy naší školy ve čtvrtek 13. června 2019.

Výletu předcházelo čtení knihy E. Štorcha Lovci mamutů, kde popisuje vznik slavné hliněné sošky Věstonické venuše. Navštívili jsme muzeum v Dolních Věstonicích, kde je pro návštěvníky připravena expozice a archeologii a také o vzniku nádrží Nové Mlýny. Další zastávkou v našem putování byla archeologická naleziště v kopcích a vinicích nad Dolními Věstonicemi a náš cíl byla zřícenina hradu Děvičky nebo též Dívčí hrady. Odtud byl opravdu krásný rozhled do krajiny a na vodní nádrže. Poslední zastávkou bylo krásné město Mikulov, kde jsme si koupili zmrzlinu, protože byl opravdu horký letní den. Výlet se všem moc líbil a určitě si všichni budou pamatovat hejna komárů, která na nás nemilosrdně útočila.


Pálava - projekt mimo školu