Olympijský víceboj

Naše ZŠ Ivančice - Němčice je již 4. rokem zapojena do celostátního projektu Sazka Olympijský víceboj. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl. Každý se rok se v rámci Sazka Olympijského víceboje podaří rozhýbat napříč celou republikou přibližně 150 000 dětí.

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 jsme společně s mistryní světa v trojskoku Šárkou Kašpárkovou, která je garantem tohoto projektu, plnili disciplíny olympijského diplomu. V městské sportovní hale jsme plnili 6 disciplín – T běh, skok z místa, sedy – lehy, hod basketbalovým míčem, postoj čápa a hluboký předklon. Tyto disciplíny testují jejich výbušnost, hbitost, sílu, rovnováhu, ohebnost a silovou vytrvalost. Všichni žáci byli nadšení a snažili se o co nejlepší výkony. Odměnou za jejich výkony jim bude na konci školního roku sportovní vysvědčení, které jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měli být šikovné.

Doufáme, že jejich nadšení pro sport a pohyb jim zůstane už napořád.

Olympijský víceboj