Olympijský festival

Olympijský festival 2018

Naše škola je již čtvrtým rokem součástí projektu Sazka olympijský víceboj, který si dal za cíl zvýšit zájem o pohyb a sport u dětí. V letošním olympijském roce byla vyhlášena soutěž o účast na Olympijském festivalu v Brně a v Ostravě. Naše třídy, 4. A a 5. A, se soutěže zúčastnily a vyhrály pobyt na festivalu i pro mladší spolužáky ze 3. tříd.

Už jsme se velmi těšili, kdy nastane den D a my společně vyrazíme vyzkoušet zimní i letní olympijské disciplíny. Pavilon Z brněnského výstaviště a jeho okolí se po dobu olympiády v Pchjongčchangu 2018 proměnil ve sportoviště, kde si mohli sportovní nadšenci a návštěvníci festivalu aktivně zasportovat a fandit českým sportovcům. Nechyběla zde ledová plocha pro krasobruslení či lední hokej, curlingová dráha, mobilní můstek pro skok na lyžích, ledová dráha, snowpark, pumtrack, biatlon a jiné.

Ve čtvrtek 15. února se žáci i žákyně 3. – 5. tříd naší školy dočkali! Autobus nás vyzvedl u školy a hurá na olympiádu!! Po příjezdu na Olympijský festival se nás ujali průvodci, kteří se o nás celé dopoledne starali. Měli jsme zde připravený bohatý sportovní program. Na úvod jsme bruslili, někteří na ledové dráze a někteří na ledové ploše měli přímo výuku krasobruslení s instruktory. Během bruslení jsme mohli sledovat závod v biatlonu žen a fandit našim sportovkyním. Po krátké přestávce jsme opět vyrazili sportovat, tentokrát na curlingovou dráhu, pumtrack (jízda na zvlněném terénu na skateboardu) nebo na snowboard. Děti si mohly vybrat a opravdu každý byl spokojen! Nadšeně si pod dozorem zkušených instruktorů zkoušely jízdu na snowboardu či posílaly kameny po ledu v curlingu. V poslední části programu si žáci vyzkoušeli i letní sporty jako orientační běh, florbal, stolní tenis nebo turistický závod. Odměnou za sportování byl diplom pro školu a medaile pro každého sportovce. Myslím ale, že největší odměnou byl pro všechny zážitek. Děti byly opravdu nadšené, což se dalo vyčíst z jejich tváří, úsměvů a radostných výkřiků, když se jim něco povedlo.

 A co na to děti?                                                                                             

 „Moc jsem si to užil. Bavilo mě bruslení a curling. A také jsme viděli maskota zimních olympijských her bílého tygříka Suhoranga.“                                      Jan Kroutil, 4. A

„Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet nové sporty. Zkusila jsem snowboarding a také turistický závod. Bylo to dobrý a zábavný.“                          Karin Soukopová, 4. A

„Já jsem si vyzkoušel snowboarding a byla to zábava. A také mne bavil bruslení a florbal. Rád bych tam jel znovu.“                                      Pavel Fajmon, 4. A

„ Moc jsem si to užil. Vyzkoušel jsem si bruslení, snowboard a florbal. Také jsme sjížděli skluzavku na nafukovacích kolech. Při bruslení jsme viděli bílého tygra Suhoranga, který je maskotem letošních olympijských her. Na vyhlášení jsme dostali medaile.“                  Filip Zajíček, 4. A

 


Olympijský festival 2018