MŠ Němčice

Jsme dvoutřídní mateřská škola umístěna v okrajové části města. Tato poloha blízko lesa a luk nám usnadňuje učit děti vztahu k přírodě.
Budova je přízemní s vlastní kuchyní, obklopena velkou zahradou, kde jsou dvě pískoviště a hrací prvky pro děti.
Při výchovném působení máme na mysli harmonický rozvoj dětí s mnoha osobními zážitky a prožitky. Našimi hlavními cíli je rozvíjení zdravého sebevědomí, samostatnosti, sebejistoty a tvořivosti dětí.
K tomu nám bezpochyby napomáhají nadstandardně vybavené třídy nábytkem, hračkami a interaktivní tabulí.

Co potřebují děti do mateřské školy Němčice

Prosíme, označte, podepište dětem oblečení.
Dítě NEMŮŽE mít stejné oblečení do třídy a ven.

• pevné papučky, které si děti dokážou obout (ne pantofle)
  • pohodlné oblečení do třídy: slabé tepláky nebo legíny, ponožky nebo punčocháče, tričko
  • pyžamko
  • tašku do šatny (nejlépe látkovou)se dvěma uchy  na náhradní oblečení: spodní prádlo, punčocháče, tričko atd
  • vhodné oblečení na ven podle ročního období, které si může umazat.
  • pláštěnku (nikoliv deštník), holínky – chodíme ven za každého počasí
  • 1x papírové kapesníčky v krabici - vytahovací
  • 1x celé balení papírových kapesníků v balíčcích
  • 1x papírové ubrousky na stolování

Co se u nás všechno děje? Foto zde.

Co nabízíme dětem:

- Jedenkrát měsíčně cvičíme v tělocvičně 10 lekcí plaveckého výcviku
- Předškolní příprava „Předškolák“
- Hudebně-pohybový kroužek
- Výtvarný kroužek „Šikula“
- Keramika
- Výlety
- Návštěvy kina, divadla, koncertů
- Akce pro rodiče s dětmi – dílny, besídky

Zaměstnanci

Zleva: Bc. Ludmila Velevová, Kateřina Haladová, Miroslava Kutílková, Alena Prudíková, Marie Dürbocková