Karneval ve školní družině

Po velmi dlouhé přestávce jsme se v ZŠ Němčice rozhodli uspořádat pro děti karnevalové veselí. Koronavirová vlna už naší školou prošla v uplynulém období a cítili jsme, že dětem velmi chybí nějaká radost a společná zábava.  Přesto jsme akci zatím nerozšířili i na rodičovskou veřejnost, zúčastnily se jí především děti školní družiny, jejíž vychovatelky se organizace maškarního odpoledne chopily. Karneval se konal ve čtvrtek 24. února a  rozšířili jsme ho na všechny prostory v  budově školní družiny, abychom přece jenom snížili koncentraci v jednotlivých místnostech.

Na účastníky ve velice pěkných a nápaditých maskách čekalo jedenáct různých soutěží a také společný koláčkový tanec. Jen tancování by děti dlouho nebavilo a tak, po několika společných hrách, se účastníci maškarního bálu rozdělili do tří skupin a každá z nich se potom věnovala soutěžím, které byly rozmístěny v různých odděleních. 
Soutěže byly velmi různorodé a vyžadovaly šikovnost, nápaditost a hbitost. Děti skládaly puzzle, snažily se zvládnout pohyb na chůdách, absolvovaly stanoviště 'medvědí tlapy', přenášely míček a plnily další úkoly. U většiny úkolů se hlavně pobavily a zasmály. 
Na závěr karnevalu bylo vyhodnoceno deset nejnápaditějších masek, které si domů odnášely diplom, sladkosti a balonek. Ostatní účastníci byli také sladce odměněni.

Bylo hezké vidět tolik kostýmů pohromadě. Za nápaditost patří poděkovat rodičům, vychovatelkám i dětem, všem, kteří se na tvorbě masek a samotné organizaci akce podíleli. Děti si po velmi a velmi dlouhé době konečně mohly užít společné zábavy a veselí.


Karneval ve školní družině