Enviromentální program s živou liškou Coco

Ve středu 29. 9. se celá naše škola zúčastnila programu se živou liškou Coco. Webové stránky nabízely ochočenou lišku zvyklou na malé děti, která ráda krade dětem bačkory a svačiny z batohů. A děti si ji mohou zblízka prohlédnout a pohladit. Realita byla ale bohužel malinko jiná. První skupině se podařilo lištičku opravdu pozorovat a nakonec si ji i pohladit, ale u dalších skupin už liška „neměla náladu“ a ani přes přemlouvání se nenechala vylákat z přepravní bedýnky. Mrzelo nás to, ale je to divoké zvíře, i když vyrůstá v blízkosti lidí.

Děti se ale od pana myslivce určitě dozvěděly hodně zajímavých věcí. Například jaké druhy lišek existují, čím se liška živí, jaké vydává zvuky, když se cítí ohrožená, kolika let se dožívá, kolik váží a kolik má obvykle mláďat, kdo dokáže lišku ulovit a jaká je liška v porovnání s jezevce velká nepořádnice.


Liška Coco