Ekurze do Brna, 4. A

V pátek 4. května se žáci 4. A vypravili na exkurzi do Brna. V hodinách informatiky se na exkurzi připravovali vyhledáváním vlakového spojení, zjišťováním informací ohledně vstupného a otvírací doby na Špilberku a na Petrově a orientací v plánu města Brna a hledáním významných budov, jako například Výstaviště nebo Ústavního soudu. V hodině literatury se žáci seznámili s brněnskými pověstmi, dověděli se, proč na Petrově zvoní poledne v 11 hodin, jak se na radnici dostalo kolo a brněnský drak a co říká pověst O Neslušném mužíčkovi. Při samotné exkurzi se pak prošli na 'Zelňáku', prohlédli si  kašnu Parnas i Starou radnici, po 'Svoboďáku' a navštívili na Špilberku kasemata, hlavní cíl exkurze. Třídě přálo počasí, a tak se ze Špilberku naskýtal krásný pohled na celé Brno a ještě lepším výhledem se potěšili ti žáci, kteří měli odvahu a vystoupali dokonce do věže Petrova.


Exkurze do Brna, 4.A