Dramatizace Erbenových balad - 5. A

I letos si žáci 5. A přiravili divadelní představení, tedy kulturní a vzdělávací zážitek pro ostatní žáky školy. Na programu byla Kytice, dramatizace vybraných balad známé Erbenovy sbírky.

Aby žáci neskočili do tématu rovnýma nohama, v hodinách čtení, nejen že pročítali texty Erbenových balad, ale mj. též vytvářeli zvukové doprovody k dané scéně, hráli si na novináře dnešních bulvárních plátků, kteří bleskově informují svými palcovými titulky, vžívali se do pocitů těžce zkoušených baladických postav, zhlédli některé balady na videu. K dramatizaci si děti vybraly Polednici a Vodníka. Herecké výkony nebyly vždy úplně perfektní, ale o to více se diváci bavili. Všichni žáci, kteří se zhostili nějaké herecké role a přinesli si kostýmy, zaslouží velkou pochvalu.


Dramatizace Erbenových balad - 5. A