Dopravní výchova v Oslavanech - 2. část, 4. A a 4. B

Každý rok jezdí čtvrťáci do Oslavan na dopravní hřiště, aby si zopakovali dopravní předpisy a značky, protože jakmile dosáhnou 10 let, mohou vyjet na kole už sami bez dospělé osoby. V tomto školním roce jsme už podruhé vyrazili na kolech po cyklostezce. Tentokrát s menšími technickými problémy, ale vše jsme zvládli vyřešit.

Na hřišti se děti rozdělilyna dvě skupiny. První skupina trénovala jízdu kole podle dopravních značek. Žáci si zkoušeli jezdit nejen na klasických křižovatkách, ale dokonce i na kruhovém objezdu a křižovatkách řízených semaforem. Na hřišti nechyběl ani vlakový přejezd s blikajícími signalizačními světly, přes který jezdili žáci nejraději. Celou dobu museli být velmi pozorní, aby je vlak nepřejel. Dále hlídali, aby jezdili při pravém okraji vozovky, sledovali dopravní značky, rozhlíželi se a dávali znamení o změně směru jízdy.

Druhá skupina si v učebně opakovala dopravní značky, řešení dopravních situací na křižovatkách a nakonec si svoje znalosti žáci vyzkoušeli v testíku. Pak se skupiny vyměnily. Celý den byl velmi vydařený a počasí nám přálo. Nakonec dostali všichni cyklisté řidičský průkaz a zdárně jsme absolvovali jsme i zpáteční cestu po cyklostezce.


Dopravní výchova v Oslavanech, 4. A a 4. B