Brno - projekt Rodiče, zapojte se, 5. B

V projektu Rodiče Zapojte se jsme byli jako třída 5.B pozváni maminkou, od naší spolužačky, paní Workovou na poznávací výlet do Brna. Do Brna jsme se vydali vlakem a už to bylo pro nás dobrodružstvím. Na Staré radnici na nás čekala paní průvodkyně. Žáci dostali kreslenou knížku, kde si vyplňovali postupně hesla, která je přivedla k pokladu. Tuto knihu ilustrovala svými obrázky právě maminka a proto nás i na tento výlet pozvala a domluvila nám tuto prohlídku. Paní průvodkyně nás provedla po památkách kolem Zelného trhu. Viděli jsme Kapucínskou hrobku, katedrálu sv. Petra a Pavla, Dominikánské náměstí s magistrátem města Brna, Redutu na Zelném trhu, náměstí Svobody, kostel sv. Jakuba a mnoho dalších. Prohlídkou nás provázel kameník Pilgram, který nám v knížce nachystal různé úkoly. Děkujeme za zprostředkování výletu paní Workové a její známé průvodkyni.


Brno - 5. B