Brno - Kasematy - projekt mimo školu

Ve čtvrtek 3. 6. žáci 4. A a 5. A vyrazili na exkurzi do brněnských Kasemat na Špilberk. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a nálada bylo velmi dobrá.

Po bezproblémové cestě autobusem jsme pěšky došli až pod Petrov, kde jsme nahlédli do kostela.

Na Radnické ulici jsme prostudovali a vyfotili brněnského draka, kolo a také obdivovali krásný portál se šikmou věžičkou.

U toho si připomněli známé brněnské pověsti. Nakonec jsme se přes náměstí Svobody dostali až ke kostelu Sv. Jakuba, kde jsme všichni hledali neslušného mužíčka, který vystrkuje svůj zadek na Petrov.

Poté měly děti krátký rozchod, na který se nejvíce těšily. V 11 hodin nás čekala prohlídka Kasemat. Paní průvodkyně nám popovídala celou historii věznice a plno dalších zajímavých informací.

Z výletu jsme přijeli všichni plní zážitků, spokojení, ale i unavení.

Brno - kasematy